AnaSayfa
 
IX.Strateji Geliştirme Birim Yöneticileri Toplantısı

IX. Strateji Geliştirme Birim Yöneticileri Toplantısı Side – Manavgat / Antalya’da yapıldı.

Bakanlığımız Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünce 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde Side - Manavgat / ANTALYA’da gerçekleştirilen ve Genel Müdür Hakan AY ile Müsteşar Yardımcısı Abdurrahman MADAN’ın açılış konuşmalarıyla başlayan IX. Strateji Geliştirme Birim Yöneticileri Toplantısına, Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, Muhasebat Genel Müdürlüğü, Kalkınma Bakanlığı yönetici ve uzmanları ile strateji geliştirme birim yöneticilerinden 159 kişi katkı sağlamıştır.

IX. Strateji Geliştirme Birim Yöneticileri Toplantısının birinci gününün sabah oturumlarında, Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı İsa ATÇEKEN’in yönetiminde yapılan panelde, panelist olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Erol YANAR, Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Mehmet BÜLBÜL ve Hüseyin IŞIK ile Kalkınma Bakanlığı Daire Başkanı Muhammed Fatih YILDIRIM “Kamuda Stratejik Yönetim: Plan, Program, Bütçe, İç Kontrol ve Risk Yönetimi İlişkisi” konusunda yaptıkları sunumların akabinde, oturumlar soru/cevap bölümüyle sona ermiştir. Öğleden sonraki oturumlarda ise, “Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilişim Sistemi ve Yeni Muhasebe Bilişim Sistemi” konusunda Muhasebat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Arif YILDIRIM tarafından sunum yapılmış ve soru/cevap bölümüyle birinci günün programı tamamlanmıştır.

Toplantının ikinci gününün sabah oturumlarında “Ülkemizde Kamu Alımları Yoluyla Yerli Üretimin Desteklenmesi” konusunda Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yücel SÜZEN ve Maliye Uzmanı Kenan ÖZCAN sunumlarını yapmışlar. Daha sonraki oturumlarda ise Daire Başkanı Yücel SÜZEN ve Maliye Uzmanı Büşra ZENGİN “Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Toplu İş Sözleşmesi Yoluyla Fiyat Farkı Ödenmesi” konusundaki sunumlarını yapmışlar, konuyla ilgili soru/cevap bölümüyle oturumlar sona ermiştir.

Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdurrahman MADAN’ın kapanış konuşması ve katılımcı Strateji Birim Yöneticileri adına Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Ayşe Berrin DİKMELİK’in son sözleriyle iki günlük IX. Strateji Geliştirme Birim Yöneticileri Toplantısı sona ermiştir.